Alternatif Okullar » Ücretsiz Montessori Eğitimi- Son Başvuru 15 Aralık
14
ARA
2014

Ücretsiz Montessori Eğitimi- Son Başvuru 15 Aralık

Kalkınma Analitiği Araştırma ve Eğitim Derneği ve Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) tarafından yürütülen proje kapsamında verilecek Montessori eğitimi duyurusu aşağıdadır. Duyuru metnine ulaşmak için tıklayınız…

montessori-ogretmen-egitimi

“İstanbul’un Mahalle Kreşlerinde Montessori Eğitimi” Projesi alternatif bir eğitim sistemi olan Montessori eğitim yöntemini ve felsefesini anaokullarında uygulamak üzere anaokulu öğretmenlerine, stajyerlere, okul öncesi öğretmenliği ve çocuk gelişimi bölümlerinden yeni mezun öğretmen adaylarına ve bu bölümlerde okuyan son sınıf öğrencilerine 40 saatlik ücretsiz öğretmen eğitimi sunacaktır.

5 Ocak 2015’te başlayacak 40 saatlik eğitimlerin teorik ve uygulamalı iki modülü olacaktır. Eğitime katılan genç anaokulu öğretmenleri ve adayları proje kapsamında hazırlanan 3-6 yaş grubu için tam kurulumlu Montessori model sınıfında gözlem yapma şansı bulacaklar.

Eğitimler London Montessori Centre International (MCI) sertifikalı bir öğretmen öğreticisi tarafından verilecek olup yine aynı uzman tarafından hazırlanan el kitabıda tüm katılımcılara dağıtılacak ve dersin ana materyali olarak kullanılacak.40 saatlik eğitimi eksiksiz tamamlayan katılımcılara London Montessori Centre International (MCI) onaylı katılım belgesi verilecektir.

Montessori Eğitim Sistemi nedir? Montessori okul öncesi eğitim modeli dünyada toplam 20.000’den fazla okulda uygulanmakta olan ve yüz yıldan fazla geçmişi olan bir eğitim metodudur. Bu tarz okulların en önemli özelliği çocuğun ilgisini ve odağını takip eden bireysel ve çocuğa özel müfredat geliştirmeleridir. Model, sınıflarda karışık yaş gruplarının olması (okul öncesinde 3-6 yaş) ve malzemelerinin uzun yıllar kullanılabilmesi sayesinde ekonomik olarak yaygınlaştırılması oldukça mümkün bir sistemdir.

Kimler başvurabilir? 22-30yaş arasındaki Anaokulu öğretmenleri veya stajyerler, Okul öncesi öğretmenliği veya çocuk gelişimi bölümlerinden yeni mezun öğretmen adayları,Okul öncesi öğretmenliği veya çocuk gelişimi bölümlerinde okuyan son sınıf öğrencileri projeye başvurabilir.

Başvuru süreci: İlgilenen adaylar 15 Aralık 2014’e kadar özgeçmişlerini ve neden bu eğitime katılmak istediklerini anlatan İngilizce yazılmış motivasyon mektubunu anaokullarindamontessori@gmail.com adresine gönderebilirler.

Proje ortakları:Istanbul Kalkınma Ajansı’nın 2014 yılı “Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı” kapsamında finanse edilen bu projenin yürütücülüğünü Kalkınma Analitiği Araştırma ve Eğitim Derneği ve Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) yapmaktadır. London Montessori Centre International (MCI) proje iştirakçisidir.

Önemli detaylar: Eğitim dili İngilizce olacak ve dersler sırasında çeviri hizmeti sunulmayacaktır.
Kontenjan 20 kişiyle sınırlı olup eğitime katılamayan adaylar için Haziran ayında internet üzerinden derslere erişim imkanı sunulacaktır.

Yorum yazın...