Alternatif Okullar » Çocuk Kampları

logoÇocuk Kampları

 • 2023 YAZ TATİLİ ÇOCUK KAMPLARI

  ALTERNATİF OKULLAR CARETTA CARETTA ÇOCUK KAMPI

  Merhaba,

  Kamplarımızın 9. yılında 2022 yazında ilk defa gerçekleştirdiğimiz caretta caretta çocuk kampını Ulupınar Çevre Koruma Geliştirme ve İşletme Kooperatifi ortaklığıyla tekrarlıyoruz.

  Kamplardaki temel amacımız caretta carettaların yolculuğuna tanık olarak, yaşamlarımızın diğer alanlarına da taşıyabileceğimiz bir farkındalık deneyimi yaşamak. Bu amaç doğrultusunda çocuklarımız kamp öncesinde ve sonrasında caretta carettalara ve onlarla ilgili yapılan çalışmalara dair eğitimler alacaklar. Kamp sırasında ise caretta caretta gönüllüleri olarak yuva açılışlarının yapıldığı akşam nöbetlerine ve sabah nöbetlerine katılacaklar. Akşamları kuracakları stantta caretta carettalarla ilgili bilgilendirme çalışmaları yapacak, caretta caretta gönüllü çalışmalarına aktarılmak üzere bağış toplamak için kendi ürettikleri ürünleri satacaklar. Geçen yaz çocuklarımız merhem, magnet, kitap ayracı, kolye, bileklik üretip sattılar. İletişim, problem çözme, matematik, işbirliği, ekonomi, sunum, iş bölümü, el işleri becerileri gibi çok çeşitli becerileri destekleyen stant çalışmasının bu yaz da keyifli ve öğretici geçeceğini umut ediyoruz.

  Kampımızın hem ekibimiz hem de çocuklar ve anne-babaları için şifa olmasına niyet ediyoruz. Kamplarımızda anneler, babalar, çocuklar ve kamp ekibimizin doğayla daha fazla temas etmesini, doğanın dilini biraz daha anlayabilmesini ve hissedebilmesini, sürdürülebilir yaşama katkı sunabilecek yeni yolları keşfetmesini ya da paylaşmasını, yaşama dair farklı alanlardaki sorumluluklarını fark etmesini ya da hatırlamasını ve tüm bunları yaparken eğlenmesini, gülmesini, yeri geldiğinde çatışmasını ve bu çatışmaları çözebilmesini, duygusunu izleyebilmesini ve ayırt edebilmesini, kimi zaman beraberce kimi zaman ayrı ayrı üretmesini… önemsiyoruz.

  Bazılarınızla tekrar buluşmayı, bazılarınızla ise tanışmayı heyecanla bekliyoruz. Görüşmek üzere :)

  Eylem Korkmaz

  KAMP TARİHİ VE YAŞ GRUBU:

  9-13 Temmuz (4 gece 5 gün) 9-12 Yaş

  14-18 Temmuz (4 gece 5 gün) 10-13 Yaş

  19-23 Temmuz (4 gece 5 gün) 12-15 Yaş

  KAMP YERİ:

  Çıralı, Antalya, Grand Aygün Otel

  KONTENJAN: Her bir kampımızı maksimum 12 çocukla ve anne-babalarıyla gerçekleştiriyoruz. Kampımızda 2 eğitmen, kamp organizatörü ve 2 asistan olmak üzere 5 kişilik bir ekip görev alıyor.

  KAMPLARIMIZ TÜRSAB’A BAĞLI 13626 NO’LU MOONDAY TURİZM İŞBİRLİĞİYLE GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR.

 • KAMPIMIZDA NELER YAPACAĞIZ

  Kamplarımızdan önce Ulupınar Çevre Koruma Geliştirme ve İşletme Kooperatifi YK üyesi Erdal Elginöz tarafından online olarak çocuklarımıza caretta caretta koruma ve izleme çalışmalarıyla ilgili seminer verilecek. Erdal Bey’in vereceği seminer sonrasında aşağıdaki görevleri gerçekleştirmek için iş bölümü yapacağız.

  Akşamları Caretta Caretta nöbeti tutulması

  Sabahları yeni yuvaların tespit edilmesi ve kafes yerleştirilmesi

  Gün içinde kafeslerin kontrol edilmesi

  Yuvadan çıkan yavruların başarılı bir şekilde denize ulaşmalarının sağlanması

  Stant ve bilgilendirme çalışmaları

  Gönüllü çalışmalar sırasında çocuklarımıza eğitmenler eşlik edecekler.

  Caretta caretta koruma ve izleme çalışmalarının dışında, çocuklarımızla stantta bağış toplamak amacıyla satmak için etkinlikler yapıp merhem, kolye, bileklik, kitap ayracı vs… üreteceğiz. Önceki yıllarımızdaki kamplarımızdan farklı olarak bu etkinliklerin programda nasıl yer alacağına çocuklarımızla beraber kamp öncesinde karar vereceğiz. Çocuklarımızın aldığı kararlar doğrultusunda programa son haline vereceğiz.

 • KAMP FİYATLARI

  Kampa kayıt yaptırmak için aşağıdaki formu eksiksiz doldurmanızı rica ediyoruz. Formunuz ulaştıktan sonra 24 saat içinde ön kaydınızla ilgili mesaj gönderilecektir.

  Kamp fiyatlarına üç öğün yemek, çocuklar için ara öğün ve tüm etkinlikler dahildir. Kamp alanına ulaşım, ekstra içecekler fiyata dahil değildir.

  Standart oda 1 yetişkin + 1 çocuk 14500 TL + %8 KDV

  Standart oda 2 yetişkin + 1 çocuk 17500 TL + %8 KDV

  Standart oda 1 yetişkin + 2 çocuk 20500 TL + %8 KDV

  Standart oda 2 yetişkin + 2 çocuk 23500 + %8 KDV

  Bungalov 1 yetişkin + 1 çocuk 17500 TL + %8 KDV

  Bungalov 2 yetişkin + 1 çocuk 20500 TL + %8 KDV

  Bungalov 1 yetişkin + 2 çocuk 23500 TL + %8 KDV

  Bungalov 2 yetişkin + 2 çocuk 26500 TL + %8 KDV

  Villa bungalov 1 yetişkin + 1 çocuk 20500 TL + %8 KDV

  Villa bungalov 2 yetişkin + 1 çocuk 23500 TL + %8 KDV

  Villa bungalov 1 yetişkin + 2 çocuk 26500 TL + %8 KDV

  Villa bungalov 2 yetişkin + 2 çocuk 29500 + %8 KDV

  [ninja_forms id=10]
 • GÜVENLİK: Eğer çocuklarımızın evcil havyan tüyü, toz, polen, arı vb alerjileri varsa kampa kayıt yaptırmadan önce çocuklarımızın tüm bu etkilere maruz kalabileceklerini göz önünde bulundurmanızı rica ediyoruz. Bu tür alerjilere sahip çocuklarımızın kampa katılması yönünde karar verdiğiniz takdirde gerekli destekleyeci ilaçları yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Ayrıca çocuğunuzun ve sizin sara, alerji, tansiyon, şeker vb gibi hastalıklarınız varsa bizleri önceden bu konuda bilgilendirmenizi rica ediyoruz. Ayrıca çocukların temel güvenlik sorumluluğunun ailelere ait olduğunu hatırlatmak isteriz.

  GİYSİ / MALZEME: Çocuklarımızın doğanın sahipleriyle uyum içinde özgürce hareket edebilmesi için, doğa yürüyüşlerinde kullanılmak üzere kapalı ve rahat bir ayakkabı; kamp sırasında rahat edebilmeleri için doğal malzemelerden yapılmış kıyafetler ve fener getirilmesi önerilmektedir. Ayrıca paketlenmiş su satın almak yerine suyunuzu koyabileceğiniz bir termos/matara/su şişesi getirmenizi de rica ediyoruz.

  NELER GETİRİLMEMELİ 2015 yılında düzenlediğimiz ilk kampta edindiğimiz deneyimler ipad vb araçların çocukların kamp programına dahil olmasını engellediğini ve çocuklar arasında çatışmaya neden olduğunu gösterdi. Benzer şekilde kampa cips, şeker vb abur cubur getirilmesinin de çocuklarına doğal beslenme alışkanlığı kazandırmaya çalışan aileler açısından sıkıntı oluşturduğunu deneyimledik. Bu nedenlerle 2016 yılından itibaren bu konuda bir ilke oluşturduk. Sizlerden de kampa ipad vb araçların ve katkı maddeleri içeren abur cuburların getirilmemesi yönünde hassasiyet gösterilmesini ve çocuklarımıza kampa gelmeden önce gerekçeleri ile beraber bu durumun açıklanmasını rica ediyoruz. Lütfen çocuklarınıza ipad ya da abur cubur KAMPTA YASAK :)) demeyin, gerekçeleri ile açıklayın. Bu tarz bir ifade çocuğun kampa karşı önyargı geliştirmesine, bunu gereksiz bir kural olarak algılamasına neden olabilir. Kuruyemiş, kuru meyve gibi sağlıklı atıştırmalıklardan dilediğiniz kadar getirebilirsiniz :).

 • Alternatif Okullar adına Eylem Korkmaz kamp boyunca organizasyonla ilgili tüm konularla ilgilenecek. Kampımızda 2 eğitmen, kamp organizatörü ve 2 asistan olmak üzere 5 kişilik bir ekip görev alacak

  EYLEM KORKMAZ

  2001 yılında Marmara Üniversitesi Kimya Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. 2005 yılında Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Eğitim Yönetimi ve Denetimi Ana Bilim Dalı’nda ‘Montessori Metodu’ üzerine yaptığı tez çalışması ile yüksek lisansını; 2013 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim Programları ve Öğretim Ana Bilim Dalı’nda ‘demokratik eğitim’ üzerine yaptığı tez çalışması ile doktorasını tamamladı. 2007-2014 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2005 yılından bu yana Türkiye’de alternatif eğitimin yaygınlaşması amacıyla çalışmalar yapmaktadır. Alternatif Eğitim Derneği’nin ve Başka Bir Okul Mümkün Derneği’nin kurucuları arasında yer alan Korkmaz, 2014 yılında da www.alternatifokullar.com/ web sitesini kurmuştur ve Özgür Çocuklar İçin Eğitim: Montessori Metodu adlı kitabın yazarıdır. Yurtdışı alternatif okul gezileri, alternatif eğitim konferansları ve çocuk kampları düzenlemekte, Montessori metodu, alternatif eğitim ve demokratik eğitim üzerine seminerler vermektedir.

  EĞİTMENLERİMİZİN KISA ÖZGEÇMİŞLERİ KISA SÜRE İÇİNDE EKLENECEKTİR

 • 2018 ve 2019 ÇIRALI KAMPLARI

  2015, 2016 ve 2017 OLİMPOS VE ÇIRALI KAMPLARI

 • KAMP ALANI

  Kampımızı Antalya Çıralı’da bulunan Grand Aygün Otelde gerçekleştireceğiz. Konaklama alanına dair sorularınız için Eylem Korkmazla iletişime geçebilirsiniz. 0533 233 00 07

 • Kampla ilgili sorularınız için Eylem Korkmaz'a 05332330007 no'lu telefondan ya da alternatifokullar@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.