Alternatif Okullar » Okul Gezileri

Okul Gezileri

 • TÜRKİYE ALTERNATİF OKUL GEZİLERİ

  Alternatif Okullar olarak 2015 yılından bu yana Almanya, Hollanda, Avusturya ve Hindistan’a 20 farklı alternatif okullar gezisi düzenledik. Çok sayıda öğretmen okul kurucusu ve akademisyenin katıldığı bu gezilere Türkiye alternatif okul gezileriyle devam ediyoruz. Türkiye’deki üçüncü gezimizi İzmir’e düzenliyoruz. Geziyle ilgili detaylar aşağıdadır. Ayrıntılı bilgi için Eylem Korkmaz’ı 05332330007 no’lu telefondan arayabilirsiniz.

  TARİH: 8-10 Mayıs 2024

  YER: İzmir

  PROGRAM

  Okul gezisinden önce tüm katılımcılarla tanışmak, programın detaylarını konuşmak ve alternatif eğitimle ilgili soruları yanıtlamak için 2,5 saatlik online toplantı yapılacaktır.

  8 Mayıs Çarşamba

  Ziyaret edilecek anaokulu: Renkli Orman Anaokulu

  Saat: 09.00-15.00

  Program

  Yaklaşımla ilgili sunum

  Sınıf gözlemi.

  Soru-cevap

  9 Mayıs Perşembe

  Ziyaret edilecek anaokulu: Montekid Montessori Anaokulu

  Saat: 09.00-15.00

  Program

  Yaklaşımla ilgili sunum

  Sınıf gözlemi

  Soru-cevap

  10 Mayıs Cuma

  Ziyaret edilecek anaokulu: Arkadaş Okul

  Saat: 09.00-15.00

  Program

  Yaklaşımla ilgili sunum

  Atölye gözlemi

  Soru-cevap

  *Program saatlerinde değişiklik yapılabilir.

  KONTENJAN: Gezi kontenjanı 12 katılımcı ile sınırlıdır.

  KATILIM BELGESİ: Katılımcılara katılım belgesi verilecektir.

  ÜCRET: Katılım ücreti 5750 TL + %20 KDV.

  Okullara ulaşım katılımcıların tercihine göre toplu taşıma ya da transfer ile yapılacaktır. Okullara ulaşım ücretleri, şehir dışından gelecek katılımcıların konaklamaları, İzmir’e ulaşım ücretleri de katılım ücretine dahil değildir. Ancak talep doğrultusunda İzmir’de konaklama ihtiyacı duyan katılımcılara konaklama alanı bulunması için destek olunacaktır.

  KAYIT: Ön kayıt için aşağıdaki formu doldurmanızı rica ediyoruz. Formu doldurduktan sonra kaydınızı tamamlamanız için gerekli bilgiler Whatsapp mesajı ya da e-mail olarak gönderilecektir.

  Alternatif Okullar'ın düzenlediği, alternatif okul gezilerine gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Ön kaydınızın tamamlanabilmesi için aşağıdaki alanları doldurmanızı rica ediyoruz. Teşekkür ederiz...

 • ’ALTERNATİF OKULLAR’ EĞİTİMLERİ VE OKUL GEZİLERİ

  8-10 MAYIS 2024 İZMİR ALTERNATİF OKUL GEZİSİ

  Öğretmenlerin, öğretmen adaylarının, okul yöneticilerinin teorik olarak aşina oldukları okul öncesi ve ilkokul düzeyindeki farklı alternatif eğitim uygulamalarını yerinde görmeleri, bu uygulamaları gerçekleştiren eğitmenlerle sohbet edebilmeleri amacıyla 2016 Ocak ayında farklı ülke ve şehirlerde alternatif okulları ziyaret etmeye başladık. Şu ana kadar 4 farklı ülkede 250’ye yakın katılımcıyla 60’a yakın farklı anaokulu, ilkokul, ortaokul ve merkezi ziyaret ettik. Düzenlediğimiz 20 farklı gezide bizler de çok değerli deneyimler edindik.

  2020 yılında farklı coğrafyalara ve eğitimlere doğru yol almaya karar verdik. Rotamızı Avrupa’dan Asya’ya da çevirdik ve yurtdışında düzenlediğimiz eğitimleri Türkiye’de düzenlemeye başladık. Bu değişimin ilk adımları olarak 17-27 Ocak 2020 tarihinde çok keyifli bi ekiple Hindistan’da alternatif okulları ziyaret ettik. Hemen ardından 28 Ocak-1 Şubat tarihinde Naturschule eğitmenleri ile Doğa ve Orman Pedagojisi Öğretmen Eğitimini gerçekleştirdik. Bu eğitimlerden sonra pandemi nedeniyle 2 yıl boyunca tüm dünya ile beraber durduk. Yıllarca yurtdışındaki okulları gezdikten sonra alternatif okul gezilerini Türkiye’ye de taşıdık. Türkiye’deki üçüncü gezimizi 8-10 Mayıs 2024 tarihlerinde İzmir’de gerçekleştiriyoruz. Geziyle ilgili detaylara bir önceki sekmeden ulaşabilirsiniz.

  YURTDIŞI OKUL ZİYARETLERİ VİYOLA TRAVEL AGENCY ARACILIĞIYLA DÜZENLENMEKTEDİR. TÜRSAB NO: 6370

 • ALMANYA FREIBURG ORMAN ANAOKULLARI GEZİSİ VE ATÖLYE ÇALIŞMASI

  Alternatif Okullar olarak 2015 yılından bu yana Almanya, Hollanda, Avusturya ve Hindistan’a 20 farklı alternatif okullar gezisi düzenledik. Çok sayıda öğretmen okul kurucusu ve akademisyenin katıldığı bu gezilere Temmuz ayında Naturschule Deutschuland e.V. ile ortaklaşa düzenlediğimiz orman anaokulları gezisi ve atölye çalışması ile devam ediyoruz. Geziyle ilgili detaylar aşağıdadır. Ayrıntılı bilgi için Eylem Korkmaz’ı 05332330007 no’lu telefondan arayabilirsiniz.

  TARİH: 12-16 Kasım 2022

  ATÖLYE EĞİTMENİ: Andrea Kenk

  Naturschule Deutschland e.V eğitmeni olan Andrea, anaokulu öğretmenidir ve yetişkin eğitimi alanında da uzmandır. 2009 yılından bu yana olarak orman ve doğa pedagojisi alanında (Naturschule Deutschland e.V. Bildungshaus At. Ulrich ve diğer merkezlerde) seminerler, atölye çalışmaları, bilgilendirme toplantıları ve sunumlar yapmaktadır. www.naturzeit-kenk.com

  KONTENJAN: Gezi kontenjanı 15 katılımcı ile sınırlıdır.

  ÇEVİRİ: Gezi sırasında çeviri yapılacaktır.

  KATILIM BELGESİ: Katılımcılara Naturschule tarafından düzenlenen katılım belgesi verilecektir.

  KONAKLAMA: İki kişilik odalarda konaklanacaktır. Tek kişilik odada konaklamak isteyenler fark ödeyerek tek kişilik odada konaklayabilirler.

  ULAŞIM / TRANSFER: Freiburg’da serbest zaman dışındaki tüm transferler bizler tarafından organize edilecektir. Transferler taksi ve gerekli olduğu durumlarda toplu taşıma ile yapılacaktır.

  ÜCRET VE KAYIT: 15 katılımcıya ulaşılması durumunda ücret 740 Euro, katılımcı sayısının 15’in altında olması durumunda ise 880 Euro olacaktır. Ücrete KDV dahil değildir. Ödeme 2 taksitte alınmaktadır. Ön kayıt ücreti 300 Euro + KDV'dir. Kalan ödeme ise gezi sırasında elden Euro olarak alınacaktır.

  Grup kesinleştikten sonra otel rezervasyon belgesi tarafınıza gönderilecektir.

  Katılmaya karar verdiğiniz takdirde öncelikle kayıt formunu doldurmanızı rica ediyoruz. Kayıtlar başvuru sırasına göre alınacaktır.

  Ön kayıt formunu doldurduğunuzda ödeme bilgilerinin detayları size ayrıca gönderilecektir.

  ÜCRETE DAHİL OLANLAR

  Naturschule eğitim ücreti

  Okullara ödenen ücretler

  Havaalanı transferi

  Konaklama

  Serbest zaman dışındaki transferler

  Sabah kahvaltısı

  Çeviri

  ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

  Uçak bileti

  Yurtdışı çıkış harcı

  Türkiye havaalanı transferi

  Vize ücretleri

  Öğlen ve akşam yemekleri

  VİZE: Vize başvurusu yapmanız gerekiyorsa okul gezisine katılacağınıza dair tarafımızdan yazı düzenlenecektir. Yeşil, gri ve diplomatik pasaportu olanlar için vize gerekmemektedir.

  PROGRAM

  Gezi sırasında 3 farklı orman anaokulu ziyaret edilecek ve 2 yarım gün atölye düzenlenecektir.

  12 Kasım 2022

  Freiburg’a varış, tanışma ve serbest zaman

  13 Kasım 2022

  09.00- 17.00 Atölye çalışmas

  Gün sonunda değerlendirme ve deneyim paylaşımı

  14 Kasım 2022

  09.00- 13.00 1. Orman anaokulunun ziyareti

  15.00 Atölye çalışması

  Gün sonunda değerlendirme ve deneyim paylaşımı

  15 Kasım 2022

  09.00- 13.00 2. Orman anaokulunun ziyareti

  Gün sonunda değerlendirme ve deneyim paylaşımı

  16 Kasım 2022

  09.00- 13.00 3. Orman anaokulunun ziyareti

  Freiburg’dan ayrılış

  Atölye: Atölye içerikleri, grup katılımcıları netleştikten sonra grubun orman pedagojisiyle ilgili altyapısı ve grubun ihtiyaçlarına göre belirlenecektir.

  GEZİ TÜRSAB’A BAĞLI 6370 NO’LU VİYOLA TRAVEL AGENCY İŞBİRLİĞİYLE GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR.

 • HİNDİSTAN ALTERNATİF OKULLAR GEZİSİ

  Alternatif Okullar olarak 2015 yılından bu yana Almanya, Hollanda, Avusturya ve Hindistan’a 20 farklı alternatif okullar gezisi düzenledik. Çok sayıda öğretmen okul kurucusu ve akademisyenin katıldığı bu gezilere Temmuz ayında Naturschule Deutschuland e.V. ile ortaklaşa düzenlediğimiz orman anaokulları gezisi ve atölye çalışması ve 23 Ağustos-2 Eylül Hindistan alternatif okullar gezisi ile devam ediyoruz. Geziyle ilgili detaylar aşağıdadır. Ayrıntılı bilgi için Eylem Korkmaz’ı 05332330007 no’lu telefondan arayabilirsiniz.

  TARİH

  23 Ağustos-2 Eylül 2022

  ÇEVİRİ

  Gezi boyunca İngilizce-Türkçe-İngilizce çeviri yapılacaktır.

  KONTENJAN: Gezi kontenjanı 13 katılımcı ile sınırlıdır.

  KATILIM BELGESİ: Katılımcılara Alternatif Okullar tarafından düzenlenen katılım belgesi verilecektir.

  KONAKLAMA

  Chennai’da zincir otelde, Auroville’de Auroville sınırları içindeki bir pansiyonda, Tiruvannāmal’de pansiyonda, Bangalore’da ise bir zincir otelde, 2 kişilik odalarda konaklanacaktır. Tek kişilik odada konaklamak isteyenler fark ödeyerek tek kişilik odada konaklayabilirler.

  ULAŞIM VE TRANSFERLER

  İstanbul-Chennai ve Bangalore-İstanbul uçuşları bizim tarafımızdan organize edilecektir. Her iki uçuş da bir aktarmalı olarak gerçekleşecektir. Gezi boyunca transferler özel minibüs ile yapılacaktır. Bu minibüs ve araç şoförü 10 gün boyunca program dahilindeki sürelerde grupla birlikte olacaktır.

  PROGRAM

  23 AĞUSTOS SALI

  İstanbul-Hindistan Chennai uçuş

  24 AĞUSTOS ÇARŞAMBA

  * Chennai’ya varış

  * Dinlenme

  * Rehberli Chennai turu

  25 AĞUSTOS PERŞEMBE

  * Navadisha Montessori okulu ve öğretmen eğitim merkezi ziyareti

  * Auroville’e hareket

  NAVADISHA MONTESSORI

  Navadisha Montessori dünyadaki AMI (Association Montessori International) onaylı 94 eğitim merkezinden birisidir. 3-6 yaş ve 6-12 yaş için öğretmen eğitim programları sunmaktadır. Gezimiz sırasında hem Montessori öğretmen eğitim merkezini hem de Navadisha anaokulu ve ilkokulunu gezeceğiz.

  26 AĞUSTOS CUMA

  * Auroville Nandanam anaokulunu ziyaret

  * Auroville’deki diğer okullarda çalışan öğretmenlerle tanışma ve sohbet

  AUROVILLE

  Auroville 50.000 nüfusu barındıracak şekilde planlanmış evrensel bir kasabadır. Auroville’in temelleri The Mother’ın 1930’ların başında gördüğü vizyona dayalı olarak 1968’de 124 ülkenin temsilcilerinin bir araya gelmesiyle atılmıştır. Evrensel bir şehir olmayı hedefleyen Auroville’in temel amacı ise insan birliğini ve bilincin dönüşümünü gerçekleştirebilmektir.

  Auroville’de şu anda 49 farklı ülkeden, farklı sosyal ve kültürel altyapılardan yaklaşık 2500 kişi yaşamaktadır.

  Auroville ilgili detaylı bilgiye https://www.auroville.org/ adresinden ulaşabilirsiniz. Grup netleştikten sonra Auroville’de katılımcıların bireysel olarak yapabilecekleri etkinliklerle ilgili bilgilendirme yapılacaktır.

  27 AĞUSTOS CUMARTESİ

  * Auroville’de okullarda da uygulanan bir teknik olan Beden Aracılığıyla Farkındalık (ATB- Awareness Through the Body) atölye çalışması. Atölye hem teori hem de pratik uygulamalar içerecektir ve 6 saat sürecektir.

  ATB

  Beden Aracılığıyla Farkındalık (ATP) kişilere bilinçlerini geliştirmek, varlıklarının farklı düzlemlerini farketmek, içsel benliklerini ve en sonunda psişik varlıklarını keşfetmek için araçlar sağlamayı hedefler.

  ATÖLYE İÇERİĞİ

  ATB’nin tarihi ve 30 yıl içindeki gelişimi

  Bütünsel yoganın ışığı altında ATB’nin bütünsel eğitimle ilişkisi

  ATB’nin ilkeleri ve hedefleri

  Varlığın farklı düzlemleri

  Bilincin farklı aşamaları

  Farkındalık, dikkat ve konsantrasyon

  Nefes alma ve rahatlama

  YÜRÜTÜCÜ

  Francesco Colturi

  Francesco 1988 yılında İtalya'da doğmuştur. 2008 yılında Auroville’e yerleşmiş ve ATB eğitimcisi ve kolaylaştırıcı eğitimi almıştır. 5 farklı okulda yaşları 3-19 arasında değişen 250’den fazla çocuk ve gençle çalışmıştır. Son 6 yıl boyunca İtalya, İspanya, Portekiz, Arjantin ve ABD’de yetişkinler için eğitimler yürütmüştür. Ingle Somatik Eğitim Enstitüsü’nden mezun olduktan sonra holistik merkezlerde terapist olarak da çalışmaya başlamıştır. Son yıllarda yoğun bir şekilde Iyengar yoga, Watzu, hipnoz, 5rhythm ve DETC öğrenmiş ve uygulamıştır. Hala psikosentez, hümanistik psikoloji ve Taoizm alanındaki çalışmalarını sürdürmektedir.

  28 AĞUSTOS PAZAR

  Rehberli Auroville ve Pondicherry gezisi

  Tiruvannāmal’a hareket

  29 AĞUSTOS PAZARTESİ

  Marudam Çiftlik Okulu ziyareti

  Tiruvannāmal turu

  MARUDAM

  Marudam 8 dönümlük organik bir çiftlikte kurulmuş, eğitime bütüncül yaklaşan, çevreci, çok kültürlü, eşitlikçi, topluluk temelli bir çiftlik okuludur.

  30 AĞUSTOS SALI

  Aarohi Öğrenme Merkezi ziyareti

  Bangalore’a hareket

  AAROHİ

  Aarohi küçük bir yatılı okuldur. Aarohi kendini özyönetimli öğrenenler topluluğu olarak tanımlamaktadır. Çocuklar neyi, nasıl ve ne zaman öğrenmek istediklerine kendileri karar verirler. Aarohi’de belli bir felsefe değil çocuk takip edilir. Çocukların kendi çalışmalarını kendilerinin değerlendirme, öz değerlendirme esastır. Testler ya da sınavlar yoktur.

  31 AĞUSTOS SALI

  Krishnamurti okulu ziyareti -Center for Learning

  CENTER FOR LEARNING (CFL)

  CFL’de eğitim, hem yetişkinlerden hem de çocuklardan, günlük hayatımızın doğasına ve çevremizi saran sosyal süreçlere ilişkin derinlemesine bir öğrenme sürecini teşvik eder. CFL’de öğrenme denildiğinde akademik ya da kitap temelli öğrenme kastedilmez, aynı zamanda yaşamın, düşüncenin ve duyguların karmaşık günlük süreçlerinin sorgulanması da kastedilir.

  Öğrenme koşullanmazlarımızın, psikolojik durumumuzun ve günlük alışkanlıklarımızın farkındalığıyla ilgilidir. Bu farkındalık sürecini kolaylaştırmak için öğrencilerin tek başına, sessiz zaman geçirebileceği alanlar olması önemlidir. Doğa ve doğal süreçlerin farkındalığı da öğrenmenin önemli bir parçasıdır.

  CFL’ye göre öğrenme ancak bireyler arasındaki açık uçlu ve açık görüşlü diyalogla gerçekleşebilir. Bu diyalogların amacı doğru sonuca ulaşmak değil, kendi koşullanmalarımızı kavramaktır.

  Eğitimde korku ve zorlama yoktur. Öğrencilerin çalışmak ve öğrenmek için kendi motivasyon kaynaklarını bulurlar. Ödül, ceza, karşılaştırma ve yarışma gibi dışsal motivasyon araçları yoktur. Dünyadaki tüm sorunların kaynağı insanın içindeki korku, hırs, öfke gibi duygulardır. Bu nedenle eğitimin amacı içe dönüş ve kendini bilmek olmalıdır.

  1 EYLÜL ÇARŞAMBA

  The Atelier- Reggio Emilia ilhamlı anaokulu ziyareti

  THE ATELIER

  Atelier Reggio Emilia yaklaşımından ilham almış 2-10 yaş arasındaki çocuklara hizmet veren bir kurumdur.

  2 EYLÜL PERŞEMBE

  Rehberli Bangalore turu

  Türkiye’ye hareket

  KATILIMCILAR NETLEŞTİKTEN SONRA PROGRAMA GRUBUN İHTİYAÇLARI DOĞRULTUSUNDA BİR OKUL YA DA MERKEZ ZİYARETİ DAHA EKLENECEKTİR.

  Gezi programında değişiklik yapılabilir.

  ÜCRET VE KAYIT: Gezi ücreti 1750 dolar + KDV’dir. Ön kayıt ücreti 1000 Dolar + KDV'dir. Kalan ödeme ise gezi sırasında elden dolar olarak alınacaktır.

  Grup kesinleştikten sonra uçak bileti ve otel rezervasyon belgesi tarafınıza gönderilecektir.

  Katılmaya karar verdiğiniz takdirde öncelikle kayıt formunu doldurmanızı rica ediyoruz. Kayıtlar başvuru sırasına göre alınacaktır.

  Ön kayıt formunu doldurduğunuzda ödeme bilgilerinin detayları size ayrıca gönderilecektir.

  ÜCRETE DAHİL OLANLAR

  İstanbul-Chennai ve Bangalore-İstanbul uçak biletleri

  9 gece konaklama ve sabah kahvaltıları

  Serbest zaman dışındaki tüm transferler

  ATB atölyesi

  Çeviri

  Okullara ödenen ücretler

  ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

  Yurtdışı çıkış harcı

  Türkiye havaalanı transferi

  Vize ücreti

  Öğlen ve akşam yemekleri

  VİZE: Vize başvurusu için okul ziyaretine katılacağınıza dair tarafımızdan yazı düzenlenecek ve ayrıca okullardan gelen davetiyeler size sunulacaktır. Vize 2-3 günde çıkmaktadır

  GEZİ TÜRSAB’A BAĞLI 6370 NO’LU VİYOLA TRAVEL AGENCY İŞBİRLİĞİYLE GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR.

 • Eylem Korkmaz- 0533 233 00 07

  alternatifokullar@gmail.com

  Facebook: Alternatif Okullar

  Instagram: Alternatif Okullar

 • IMG-20190121-WA0053

  20-25 OCAK 2019 AMSTERDAM

  20-25 Ocak Amsterdam okul ziyaretlerinde Waldorf anaokulu ve ilkokulu, Demokratik okul, Association Montessori International, Pikler oyun grubu, Jena Plan anaokulu ve ilkokulu, Dalton anaokulu ve ilkokulu ziyaret edilmiştir.  IMG_7248

  12-17 KASIM 2018 BERLİN

  12-17 Kasım Berlin okul ziyaretlerinde Waldorf anaokulu ve ilkokulu, Reggio Emilia ilhamlı anaokulu, orman anaokulu, Early Excellence anaokulu, Pikler oyun grubu, kum ve saman odası oyun gubu ziyaret edilmiştir.  IMG_1686

  21-26 OCAK 2018 VİYANA

  21-26 Ocak Viyana okul ziyaretlerinde Waldorf anaokulu, ilkokulu, Montessori anaokulu, ilkokulu, orman anaokulu, Reggio Emilia ilhamlı anaokulu, Pikler oyun grubu ve demokratik ilkokul ziyaret edilmiştir.  IMG_0342 2

  12-17 KASIM 2017 VİYANA

  12-17 Kasım Viyana okul ziyaretlerinde Waldorf anaokulu, ilkokulu, Montessori anaokulu, ilkokulu, orman anaokulu, Reggio Emilia ilhamlı anaokulu, Pikler oyun grubu, demokratik anaokulu ve ilkokul, Lais ilkokulu ziyaret edilmiştir.  IMG_7929

  7-12 MAYIS 2017 VİYANA

  7-12 Mayıs Viyana okul ziyaretlerinde Waldorf anaokulu, ilkokulu ve ortaokulu, Montessori anaokulu, ilkokulu ve ortaokulu, orman anaokulu, Reggio Emilia İlhamlı anaokulu, Pikler oyun grubu, demokratik anaokulu ve ilkokul ziyaret edilmiştir.  IMG_7574

  2-5 NİSAN 2017 BERLİN

  2-5 Nisan Berlin okul ziyaretlerinde Reggio ilhamlı anaokulları, Pikler oyun grubu ve Ute Strub’un kum odası ziyaret edilmiştir.  IMG_7034

  12-17 MART AMSTERDAM

  12-17 Mart Amsterdam okul ziyaretlerinde Waldorf anaokulu ve ilkokulu, Montessori anaokulu ve ilkokulu, demokratik anaokul ve ilkokul, Pikler oyun grubu, Reggio Emilia ilhamlı kreş, Jena Plan anaokulu ve ilkokulu ziyaret edilmiştir.  IMG_6909

  29 OCAK-3 ŞUBAT 2017 AMSTERDAM

  29 Ocak-3 Şubat Amsterdam okul ziyaretlerinde Waldorf anaokulu ve ilkokulu, Montessori anaokulu ve ilkokulu, demokratik anaokul ve ilkokul, Pikler oyun grubu, Reggio Emilia ilhamlı kreş, Jena Plan anaokulu ve ilkokulu ziyaret edilmiştir.  IMG_6026

  22-27 OCAK 2017 AMSTERDAM

  22-27 Ocak Amsterdam okul ziyaretlerinde Waldorf anaokulu ve ilkokulu, Montessori anaokulu ve ilkokulu, demokratik anaokul ve ilkokul, Pikler oyun grubu, Reggio Emilia ilhamlı kreş, Jena Plan anaokulu ve ilkokulu ziyaret edilmiştir.  IMG_5425

  19-24 EYLÜL 2016 VİYANA

  19-24 Eylül Viyana okul ziyaretlerinde Waldorf anaokulu, ilkokulu ve ortaokulu, Montessori anaokulu, ilkokulu ve ortaokulu, orman anaokulu, Pikler oyun grubu ve kum odası oyun grubu, demokratik ilkokulu ziyaret edilmiştir


  IMG_5040

  13-18 EYLÜL 2016 VİYANA

  13-18 Eylül Viyana okul ziyaretlerinde Waldorf anaokulu, ilkokulu ve ortaokulu, Montessori anaokulu, ilkokulu ve ortaokulu, orman anaokulu, Pikler oyun grubu ve kum odası oyun grubu, demokratik ilkokulu ziyaret edilmiştir


  IMG_3827

  17-22 MAYIS 2016 VİYANA

  17-22 Mayıs Viyana okul ziyaretlerinde Waldorf anaokulu ve ilkokulu, Montessori anaokulu, ilkokulu ve ortaokulu, orman anaokulu, Pikler oyun grubu ve kum odası oyun grubu, Lais ilkokulu ziyaret edilmiştir


  IMG_3150

  13-18 MART 2016 VİYANA

  13-18 Mart Viyana okul ziyaretlerinde Waldorf anaokulu ve ilkokulu, Montessori anaokulu, ilkokulu ve ortaokulu, orman anaokulu, Pikler oyun grubu ve kum odası oyun grubu ziyaret edilmiştir


  IMG_2225

  25-31 OCAK 2016 MÜNİH

  25-31 Ocak Münih okul ziyaretlerinde Waldorf anaokulu ve ilkokulu, Montessori anaokulu, ilkokulu ve terapi merkezi, orman anaokulu, Sudbury ilkokulu ve hümanistik yuva ziyaret edilmiştir
  IMG_2933

  1-6 ŞUBAT 2016 MÜNİH

  1-6 Şubat Münih okul ziyaretlerinde Waldorf anaokulu ve ilkokulu, Montessori anaokulu, ilkokulu ve terapi merkezi, orman anaokulu ziyaret edilmiş ve müze eğitimcisi Ulla von Gemmingen ile müze çalışması gerçekleştirilmiştir.