Alternatif Okullar » Web Siteleri-Bloglar

Web Siteleri-Bloglar

site-banner-2018_001

Montessori metoduyla ilgili yazılara, kaynaklara ve etkinliklere yer veren blogların listesi aşağıda sunulmuştur.
Bu sayfaya eklenen blog ve web sitelerinden haberdar olmak için iletişim listesine üye olabilirsiniz.
Sitede yer almasını istediğiniz blog ve web siteleriyle ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz.

TÜRKÇE BLOGLAR VE WEB SİTELERİ

 1. www.surup.net/
 2. http://etkaca.blogspot.com.tr/
 3. http://anneolmahikayesi.wordpress.com
 4. http://momplayeveryday.wordpress.com
 5. http://serragorgun.blogspot.com.tr
 6. http://cocugumlaeglenirken.blogspot.com.tr
 7. http://www.cocukgelisimi.gen.tr
 8. http://sunaaceylan.blogspot.com.tr/
 9. http://www.nurturia.com.tr/
 10. http://montessoriegitimi.blogspot.com.tr/
 11. http://www.enduruyanim.com
 12. http://kraliceninguncesi.blogspot.com.tr
 13. http://burcu-kaan.blogspot.com.tr
 14. http://ulasimo-annesi.blogspot.com.tr
 15. http://emreylehayat.blogspot.com.tr
 16. http://alminabeyaz.blogspot.com.tr
 17. http://www.poyrazligunler.com
 18. http://birannedogdu.blogspot.com.tr
 19. http://www.cocukgelisim.com

İNGİLİZCE BLOGLAR VE WEB SİTELERİ

 1. http://ittybittylove.blogspot.com.tr/ Eski bir Montessori öğretmeni olan ve çocuğuna evde Montessori etkinlikleri yaptıran bir annenin blogu. Blogda dil, matematik, günlük yaşam, duyu ve diğer birçok konuda etkinlik örneklerine yer verilmiş.
 2. http://montessoriguide.org/ Montessori metoduna ilişkin yazı ve videolara yer veren, Association Montessori International- USA tarafından hazırlanan ve güçlü bir eğitimci kadrosu tarafından desteklenen bir web sitesi.
 3. www.howwemontessori.com Çocukları Montessori okullarına giden bir annenin çocuklarıyla evde yaptığı etkinlikleri ve Montessori metoduyla ilgili çeşitli kaynakları paylaştığı bir blog. Özellikle 0-3 yaş Montessori etkinliklerini incelemenizi öneririz.
 4. http://themoveablealphabet.blogspot.com.tr/ Association Montessori International (AMI) eğitimli Susan Y. Dyer tarafından hazırlanmış bir blog. Blogda farklı Montessori etkinliklerine yer verilmiş.
 5. http://montessori-work.blogspot.com.tr Dar bütçeli bir anaokulunun, geliştirdikleri / uyarladıkları Montessori etkinliklerini paylaştıkları bir blog. Blogda yer alan etkinlikler, farklı etkinliklere ilham verebilir.
 6. http://montessorionthedouble.com/ Site, ikiz annesi olan 0-3 yaş AMI (Association Montessori International) diplomalı bir Montessori öğretmeni tarafından hazırlanmış. 0-4 yaş çocuklarla ilgili, Montessori bakış açısıyla yazılmış yararlı kaynaklara yer verilmiş.
 7. https://thefullmontessori.wordpress.com Blog Montessori okulunda eğitim görmüş ve sonrasında Montessori öğretmen eğitimi almış bir annenin, kendi çocuğunu yetiştirirken elde ettiği deneyimleri ve keşifleri içeriyor.
 8. http://mariamontessori.com/mm/ Web-sitesinde Montessori materyal videolarına, metodun öğretmen ve aile perspektifinden ele alındığı videolara ve metotla ilgili yazılara yer verilmiştir.
 9. http://momtessori.blogspot.com.tr/ Blogda Montessori öğretmeni olan bir anne çocuklarıyla yaptığı etkinlikleri paylaşmıştır. Güncel bir blog olmamakla birlikte fen ve matematik etkinliklerini incelemenizi öneririz.

 10. http://www.monthome.com Sitede Montessori ve Montessori’den esinlenmiş günlük yaşam, duyu, matematik, dil, kültür, coğrafya etkinliklerine yer verilmiştir.
 11. http://www.infomontessori.com/ Sitede 3-6 yaş günlük yaşam, duyu, dil ve matematik materyallerinin her biri için materyalin sunumu, doğrudan ve/veya dolaylı amaçları, ilgili kavramları, uygun olduğu yaş aralığı ve hata kontrolü gibi özellikle öğretmenler ve evde uygulama yapan anne-babalar için oldukça faydalı bilgilere yer verilmiştir.
 12. http://makingmontessorioursprintables.blogspot.ca/ Sitede “Do it yourself (DIY)/ Kendin yap” başlığı altında evde yapabileceğiniz Montessori materyallerinin listesi verilmiş ve nasıl yapıldığı açıklanmıştır.
 13. http://www.ourmontessorihome.com/ Sitenin “Montessori Activities” başlığı altında evde yapabileceğiniz bilişsel, motor, duyusal, sosyal ve günlük yaşam etkinliklerine yer verilmiştir.
 14. http://livingmontessorinow.com/ Eski bir Montessori öğretmeni ve okul sahibi tarafından hazırlanmış Montessori metoduyla ilgili kaynaklara ve etkinlik örneklerine ulaşabileceğiniz bir site.
 15. http://www.lapappadolce.net/ Montessori metodu ve Waldorf pedagojisiyle ilgili etkinliklere ve materyallere ulaşabileceğiniz bir site. Bu sitede yer alan pembe kule ve kahverengi merdivenin beraber kullanımına yönelik örnek uygulamaları incelemek ve uygulama kartlarını indirmek için tıklayınız…