Alternatif Okullar » Sınıf Dışı Eğitim Uygulayan Okullar

Sınıf Dışı Eğitim Uygulayan Okullar

site-banner-2018_001

Aşağıdaki Türkiye’de sınıf dışı eğitimi programlarına dahil edene anaokullarının/okulların listesi yer almaktadır. Okulların bu listede yer alması sınıf dışı eğitim uyguladıklarına dair beyanlarına dayanmaktadır. Bu nedenle bilgilerin doğruluğu yönündeki tüm sorumluluk okulların kendilerine aittir. Alternatif Okullar olarak herhangi bir okula referans olmamaktayız.

Yeni eklenen anaokullarından/okullardan haberdar olmak için iletişim listesine üye olabilirsiniz.

Okulunuzda sınıf dışı eğitim uygulamalarını gerçekleştiriyorsanız bu sayfada yer almak için bizimle alternatifokullar@gmail.com ya da 0533 233 00 07 üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

İSTANBUL
KÜÇÜK ORMAN ANAOKULU – KOŞUYOLU KADIKÖY

Küçük Orman Anaokulu sınıf dışı etkinlikler kapsamında düzenli olarak haftada bir gün ormanda etkinlik yapıyor. Ayrıca bahçelerinde bolca zaman geçiriyorlar.

MEDEA ANAOKULU – GAZİOSMANPAŞA

Medea Anaokulu sınıf dışı etkinlikler kapsamında 2017 Eylül ayından bu yana ormanda 15 günde bir düzenli olarak 2.5-3 saat etkinlik yapıyor.

BAHÇEŞEHİR DEVLET ANAOKULU – BAHÇEŞEHİR


Bahçeşehir Devlet Anaokulu orman grubuna katılan çocuklar haftada bir tam günü okulun ağaçlık açık alanında, ayın bir gününü de her türlü hava durumunda okula yakın ormanlık alanda geçiriyor.

MUTLU GELECEK ATÖLYESİ – BAKIRKÖY

Mutlu Gelecek Atölyesi sınıf dışı etkinlikler kapsamında haftanın bir günü ormanda 3 saat, her ayın son günü ise deniz kenarında 3 saat geçiriyor. Ayrıca her gün her hava koşulunda bahçede bir saat etkinlik yapıyor.

ORMAN OKULU – ŞİLE

Orman Okulu’nda okullara ve gruplara yönelik olarak orman pedagojisine dayalı etkinlikler düzenleniyor.

YÖNDER KOLEJİ – ŞİLE

Yönder Koleji anaokulu çocukları 15 günde bir; üst kademeler ise ayda bir derslerini Orman Okulu’nda işlemektedirler.

MERSİN
SERPİLİN DÜNYASI KREŞ

Serpil’in Dünyası Kreş çcoukları yine bu kreşe bağlı orman etkinlik merkezinde olabildiğince fazla zaman geçirmektedirler.

TARSUS ORMAN OKULU – TARSUS