Alternatif Okullar » Yeni Kitap: Siz, çocuğunuz ve okul
09
MAY
2018

Yeni Kitap: Siz, çocuğunuz ve okul

Alternatif Eğitim sayfasına Ken Robinson ve L. Aronica tarafından yazılan Siz, Çocuğunuz ve Okul adlı kitap eklenmiştir. Keyifli okumalar…

Kitabı satın almak için tıklayınız

Ebeveynler İçin Bir Başucu Kitabı : Çocuğunuzun Eğitimi İçin En İyi Yolu Keşfedin!

Öz ve Yaratıcı Öğrenciler kitaplarıyla New York Times’ın en çok satan yazarı olan Ken Robinson’dan, çocuklarının mutlu ve üretken bir hayat yaşaması adına ihtiyaç duydukları eğitimi almalarına yardımcı olmak isteyen ebeveynler için olmazsa olmaz bir kitap.

Dünyanın neresinde olursa olsun bütün ebeveynler çocuklarının eğitimiyle ilgili derin bir endişe taşır. Özellikle de günümüzde eğitim, siyasetin ve uyuşmazlıkların mayın tarlası hâline geldiği için bu endişe daha da artmaktadır. Dünyanın en etkileyici eğitimcilerinden biri olan Robinson, ebeveynlerin karşı karşıya kaldığı ikilemlerle alakalı olarak sayısız söyleşi gerçekleştirmiştir.

Peki, bir ebeveyn olarak çocuğunuzun eğitiminde sizin beklentiniz nedir? Okulun çocuğunuz için doğru tercih olup olmadığını nasıl anlarsınız ve değilse ne yapabilirsiniz? Robinson, yeni kitabında K-12 eğitim sistemi ya da evde eğitim veya okulsuz eğitim konusunda çocuğunuzu nasıl destekleyeceğinizle ilgili açık ve uygulanabilir tavsiyeler sunuyor. Pek çok efsaneyi ortadan kaldırarak, etkili eğitim seçenekleri ve eğitimdeki çelişkileri ele alan Siz, Çocuğunuz ve Okul çocuklarının gerçekten ihtiyacı olan eğitim türünü öğrenmek ve öyle bir eğitim aldıklarından emin olmak isteyen ebeveynler için son derece önemli bir kaynak.

* Dr. Ken Robinson’ın Sola Unitas Yayınları’ndaki Diğer Kitapları: Yaratıcı Öğrenciler ve Öz

Yorum yazın...