Alternatif Okullar » Siz de Destek Olursanız Adalar’da bir Waldorf Anaokulu Açılacak…
15
NIS
2016

Siz de Destek Olursanız Adalar’da bir Waldorf Anaokulu Açılacak…

Adalar Kent Konseyi Eğitim Grubu ve Nisan Eğitim Kooperatifi işbirliğiyle Adalar’da açılması planlanan Waldorf anaokulu için yapılacak toplantının detayları aşağıdadır. Dayanışma zamanı 🙂

Sevgili Adalılar,

Güzel adalarımızın en büyük sorunlarından biri olan okul öncesi eğitim konusuyla ilgili iyi bir haberimiz var. Adalar Belediye’sine okul öncesi eğitim için bağışlanan binada, Uluslar arası Waldorf Pedagojisi’nden esinlenen kreş ve ana sınıfının açılması için, Adalar Kent Konseyi ve Nisan Eğitim Kooperatifi olarak çalışmalar yapıyoruz.

Waldorf, kısaca çocuklarımızın bedensel, ruhsal, zihinsel yaratıcı yeteneklerini geliştirebilecek biçimde bağımsız yetişmeleri gerektiği görüşünde olan, yaşamın ilk yedi yılının önemini kavramış bir eğitim pedagojisi. Daha fazla bilgi için: http://www.egitimsanatidostlari.org/ . Böyle bir okulun, şehrin hızlı ve kaotik yapısına alternatif olan adalarımıza çok yakışacağını düşünüyoruz.

Waldorf Pedagojisi’nden esinlenen ana okulu ve kreşi açabilmek ve finansal sürdürülebilirliğini sağlamak için, belli sayıda öğrencimizin olması gerekiyor. Bu nedenle 19 Nisan saat 17:00’de, Adalar Kent Konseyi binasında, bir bilgilendirme ve arama toplantısı yapılacaktır. Waldorf okul öncesi okulunun açılıp açılmaması bu toplantının sonucuna bağlı olacağından, katılımınız önemle rica olunur. Katılımınızı aşağıdaki email adresine bildirmenizi rica ederiz.

LCV ve sorularınız için: Gizem Altın Nance, gizemaltin@hotmail.com

Saygılarımızla,

Adalar Kent Konseyi Eğitim Grubu ve Nisan Eğitim Kooperatifi

waldorf-kindergarten-germany

çocuk-kampı-2

Yorum yazın...