Alternatif Okullar » Montessori Eğitmen Eğitimi Duyurusu
20
MAY
2015

Montessori Eğitmen Eğitimi Duyurusu

Sizlerle bize ulaşan bir eğitim duyurusunu paylaşmak istiyoruz. Eğitim Alternatif Okullar ekibi tarafından düzenlenmemektedir. Dolayısıyla eğitimle ilgili konularda lütfen ilgili kurumla iletişime geçiniz. Daha önce paylaştığımız birçok etkinliğin Alternatif Okullar tarafından düzenlendiği düşünülerek bizlerle iletişime geçilmiştir :).
Ayrıca Alternatif Okullar bir kaynak site olmak amacıyla kurulduğu için bize ulaşan eğitim duyurularını paylaşmaktayız. Bununla beraber eğitimlerin nitelik ve içeriğiyle ilgili bilgimiz olmadığını ve bu nedenle paylaştığımız herhangi bir etkinlik için referans da olamadığımızı belirtmek isteriz.

Alternatif Okullar tarafından düzenlenen ya da ekibimizin eğitmen olduğu etkinlikler, ilgili bilgiler yer verilerek duyurulmaktadır. Bu uzunca açıklamadan sonra, Küçük Kara Balık Çocuk Evi tarafından düzenlenen eğitimle ilgili bilgilere aşağıda yer verilmiştir 🙂

Sevgilerimizle.
Alternatif Okullar

Küçük Kara Balık Çocuk Evi, 3-21 Ağustos 2015 tarihleri arasında II. Eğitmen Eğitimi’ni düzenliyor. Princeton Öğretmen Eğitim Merkezi, (Princeton Center Teacher Education – PCTE http://pctemontessori.org/) eğitmenlerinden Ayla Şen (*), 25 yılı aşkın deneyimiyle Türk Montessori Eğitmenleri yetiştirmek için bu yaz okulumuza geliyor.

Eğitim İçeriği Planı

1.bölüm : Montessori Felsefesi ve uygulamaları
2. bölüm : Montessori’de Günlük Yaşam Çalışmaları
3. bölüm: Montessori’de Matematik / Dil / Fen / Coğrafya Çalışmaları
4. bölüm: Montessori Eğitimi’nde sınıf yönetimi / Lead /Ass. teacher sorumlulukları / Veli-Öğretmen ilişkisi

3-21 Ağustos 2015 tarihlerinde haftaiçi her gün 8:30-17:30 saatleri arasında gerçekleşecek olan toplam 120 saatlik eğitim , Montessori Eğitimi alanında uzmanlaşmak, okul öncesi eğitimde Montessori methodunu öğrenmek isteyen herkese açık olup, eğitim sonrasında Küçük Kara Balık Çocuk Evi’nde 1 aylık staj ve gözlem imkanı vermektedir.

Eğitime katılmak isteyenlerin, katılma amacını anlatan ve kısa özgeçmişini içeren bir yazıyı 20 Mayıs 2015 tarihine kadar egitim@montessori.org.tr adresine e-posta atmaları gerekmektedir. Katılım koşulları ve eğitim ücreti detayları için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

*Ayla Şen; Ankara Üniversitesi Felsefe Bölümü Pedagoji Kursundan mezun olduktan sonra Amerika’da Princeton Center Teacher Education’dan (PCTE) America Montessori Society Full Credential Sertifikası aldı.
25 yılı aşkın bir süredir Princeton Montessori Okulu’nda 3-6 yaş arası çocuklarla çalışmanın yanında Amerika’da Montessori öğretmeni yetiştiren merkezler içinde en saygınlarından biri olan PCTE’nin (Princeton Öğretmen Eğitim Merkezi) tanıtımında yer alıyor. Aynı merkezde Montessori öğretmen adaylarına çeşitli kurslar ve seminerler vermekle birlikte bu merkez için danışmanlık yapıyor.
Şu anda Amerika’nın ve dünyanın çeşitli bölgelerindeki Montessori okullarında çalışan yüzlerce öğretmenin eğitiminde katkıları oldu ve bu rolü halen devam ediyor.

Yorum yazın...